webrasia

Endüstriyel IoT
Anasayfa Teknoloji Endüstriyel IoT

  • 3
  • 347

  • Paylaş
  • http://www.webrasia.com/Endustriyel-nesnelerin-interneti

Endüstriyel IoT

Endüstriyel Nesnelerin İnternetinin Üretimi Nasıl Değiştirdiğine ÖrneklerNesnelerin İnterneti (IoT) ev ve ofisin ötesine geçerek üretim ve fabrika alanına kadar genişledikçe dünya her geçen gün daha da bağlantılı hale geliyor.
Endüstriyel IoT (IIoT) bağlantısının üretimi nasıl iyileştirebileceğine ve yönlendirebileceğine bir örnek olarak , otomotiv ve endüstriyel tedarikçi Schaeffler'i düşünün . IBM'in Watson IoT platformuyla ortaklık kuran şirket, iş modelini ürünlerine kognitif çözümler içerecek şekilde genişletmeyi umuyor.
Schaeffler CEO yardımcısı ve CTO'su Peter Gutzmer, akıllı ve bağlantılı bir geleceği Endüstri 4.0'ın özü olarak görüyor.
Gutzmer, "Parçaların kendi performanslarını izleyip değerlendirebildiği ve hatta gerektiğinde kendi değiştirmelerini sipariş edebildiği bir çağa giriyoruz" dedi ve sözlerine şöyle devam etti: ortaklık, yeni endüstriyel çağı başlatıyoruz."
Daha spesifik olarak, Schaeffler'in IBM'in IIoT çözümleriyle entegrasyonunun ilk aşaması, beş odak alanını içerir.


1) Rüzgar Enerjisinde Bakımın Optimize Edilmesi


Hayati bileşenlerde sensörlerin kullanılması, kullanıcıların çalışma sırasında rüzgar türbinlerinin durumu hakkında bilgi almasına ve gerçek zamanlı olarak işlemesine olanak tanır. (Görüntü Schaeffler'in izniyle.)
Schaeffler ve IBM, makine öğreniminin farklı çalışma koşullarında ekipmanın performansı hakkında ek öngörüleri nasıl ortaya çıkarabileceğini keşfetmek için rüzgar türbinlerini kullanacak. Ekipmandaki ve yataklardaki sensörler, bileşenlerin durumunu gerçek zamanlı olarak rapor edecek. Türbin operatörleri, IBM'in rüzgar tahminlerini kullanarak önceden plan yapabilecek ve daha az rüzgarlı dönemlerde parçaları değiştirebilecek.


2) Trenlerin Sayısal Olarak İzlenmesi ve Optimizasyonu


Trenlerde yerel yazılım ve bulut tabanlı analitik ile izleme sistemleri, operasyonel güvenliklerini artırır ve işletme maliyetlerini azaltır. (Görüntü Schaeffler'in izniyle.)
Schaeffler, buluttan elde edilen kognitif öngörüleri kullanarak demiryolları için öngörücü bakım sistemlerini geliştirmeyi, verimliliği ve güvenliği artırmaya yardımcı olmayı hedefliyor. Akıllı rulmanlar kendi titreşim, sıcaklık, tork ve hız tetikleme uyarılarını ölçebilecek ve olası güvenlik sorunları hakkında demiryolu operatörlerini bilgilendirebilecek.


3) Bağlantılı Araçlar


Gerçek zamanlı analitik ve bilişsel sistemler, bileşenlerden ve sistemlerden gelen verileri değerli içgörülere dönüştürecektir. (Görüntü Schaeffler'in izniyle.)
IIoT, Schaeffler'in otomotiv endüstrisi için bileşenlerin işlevselliğini ve ömrünü uzatmasına da izin verebilir. Gerçek zamanlı analitik ve kognitif sistemler, bileşenlerden ve sistemlerden gelen verileri, otomobillerin güvenilirliğini artırmak ve müşterilere yeni katma değerli hizmetler sunmak için üreticiler tarafından kullanılabilecek değerli içgörülere dönüştürebilir. Başka bir deyişle, IIoT kalite güvencesini fabrika kapılarının ötesine taşıyabilir.


4) Takım Tezgahları için Endüstri 4.0


Schaeffler'in dijital platform teknolojileri, genel ekipman verimliliğini sistematik olarak iyileştirmek için takım tezgahlarında kullanılıyor. (Görüntü Schaeffler'in izniyle.)
Üretim verimliliğini artırma çabası içinde, Schaeffler'in takım tezgahları için Endüstri 4.0 stratejisi, verilerin gerçek zamanlı analizini ve bir üretim hattındaki makinelerin bağlama dayalı bakım, ağ oluşturma ve optimizasyonunu içerir.


5) Bağlantılı Ekipman Operasyon Merkezleri


Bağlantılı Endüstri 4.0, saha içinde ve dışında binlerce makinenin ve ekipman parçasının izlenmesine olanak sağlayacak. Veriler bir operasyon merkezine iletilebilir ve bulutta işlenebilir. Algoritmalar ve bilişsel yaklaşımlar, makine performansı hakkında tahminlerde bulunmak ve optimizasyon için fırsatlar yaratmak için bu verileri analiz edebilir. Düzensizlikler ve olası hatalar otomatik olarak belirlenebilir ve ilgili eylemler hızla başlatılabilir.
IBM'in genel müdürü Harriet Green, "Bu, kendi kendini değerlendirebilen, eylemleri tetikleyebilen ve birbirleriyle ve bunları üreten ve sürdüren insanlarla bilgi alışverişinde bulunabilen fabrikalar, makineler ve parçalar tarafından tanımlanan eşi görülmemiş bir endüstriyel dönüşüm çağıdır" dedi. Watson IoT. "Schaeffler, makinelerin tasarlanması, üretilmesi ve bakımı için yaklaşımları kelimenin tam anlamıyla yeniden tanımlıyor ve onları daha güvenli ve daha güvenilir hale getiriyor."

Anahtar Kelimeler: IoT, EIoT, Nesnelerin interneti, Endüstri 4.0 ,

YASAL UYARI

Yayımlanan bu yazılar webrasia.com yazarları tarafından yazılmıştır. Söz konusu metin, izin alınmadan başka bir web sitesinde ya da mecrada kısmen veya tamamen yayımlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz, içeriğinde herhangi bir değişiklik yapılamaz. Aksi taktirde bir hak ihlali söz konusu olduğunda; webrasia.com, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince maddi ve manevi tazminat davası açabilir. Ancak yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir. Her türlü alıntı (her müstakil yazı için) 200 kelime ile sınırlıdır. Alıntı yapılan metin üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz. Bu metinde yer alan görüşler yazara aittir ve webrasia.com’un editöryal politikasını yansıtmayabilir.

Link kopyalandı.

Bizi Takip Edin

Yeni makalelerimizden ilk siz haberdar olun!
| Copyright © webrasia.com